את הדירה הזו התחלנו לתכנן ביחד עם הלקוח, לאחר שקנה אותה והיא הייתה כמו שאומרים "על הנייר" בלבד. הפרוגרמה הייתה ברורה לנו כבר מההתחלה והיציאה לשלב התכנון, שלב הסקיצות, כבר בערה בנו.
חלוקת החלל השתנתה לגמרי ונתפרה במיוחד לצרכי הלקוח והדירה שונתה משמעותית בכל נושא התשתיות: בנייה, חשמל, אינסטלציה, מיזוג האוויר, תאורה, תקרה ולזה כמובן נוסף בשלב מאוחר יותר נושא העיצוב פנים, תכניות הנגרות הדקדקניות, החומריות והסטיילינג.

קראו עוד

הדגש היה על דירה שבה החלל הציבורי יהיה רחב ידיים , נקי ואלגנטי במיוחד. היות והלקוח הוא חובב יין מושבע , הושם דגש רב על מיקום מקרר היין בחלל. חשוב היה לנו לתת לו במה מכובדת בחלל הציבורי ,אך שלא יהיה שייך לאזור המטבח.
כל אזור פינת האוכל תוכנן מבנית ואח"כ בנגרות בהתאמה אישית בכדי להכיל את המקרר יין ( שכבר היה ברשות הלקוח ) , היה עלינו לקחת בחשבון את נושא האוורור הנכון , לפי התקן כדי שהמקרר יתפקד באופן מושלם . בנוסף האזור היה צריך להכיל ארון כוסות , "כי מי לא יודע? …" כל סוג יין יש לשתות בכוס המתאימה לו ובנוסף, יצרנו ספסל ישיבה עם אחסון מתחתיו. בסוף התהליך תפסה את מקומה פינת האוכל במרכז. אין ספק , מקום מושלם לאירוח ולערבי טעימות שונים ומגוונים.
היות והיה חשוב לנו להשאיר את החלל הציבורי פתוח ומאוורר לחלוטין, לא יצרנו מחיצות שונות והטלוויזיה עומדת על עמוד נירוסטה מינימליסטי בחלל ומשרתת בעת הצפייה את הסלון או לחילופין את המטבח היות והטלוויזיה מתכווננת. כמובן שכל התשתיות הנדרשות לכך, נלקחו בחשבון עוד בשלב התכנון.

המטבח תוכנן באופן פונקציונלי עם דגש רב על הרגלי השימוש של הלקוח, מבחינת חומריות חזיתות הנגרות עשויות MDF צבוע בתנור בצבע לבן ומשטחי העבודה, הכיור והאי עשויים קוריאן לבן.
כבר בשלב הבנייה, דאגנו לגובה המפלסים ברצפה , כהכנה לפרקט אלון חמים שנכנס בשלב הסופי של הדירה וחיפה את כל הדירה , פרט לחללים הרטובים. הדבר נתן זרימה ואחידות בכל חלל הדירה.
סקאלת הצבעים שנבחרה לדירה הייתה מונוכרומטית ( לבן, אפור, שחור וצבע העץ הטבעי "שרץ" כקנבס על פני כל הדירה ) הסקאלה הזו מופיעה גם בחללים הרטובים, פעם ברצפה , פעם בקירות ופעם כמשטח לכיור. בנוסף גם בחדר העבודה שמשמש גם לחדר אירוח, נכנסה ספת אירוח אפורה שולחן אמורפי ומזנון מרחף בנגרות אישית פרי עיצובנו בצבעי לבן ועץ. בשימוש בסקאלת חומרים וצבעים אחת הדירה מדברת באותה שפה עיצובית ויש מעין זרימה נעימה בדירה כולה.

בחדר השינה ארון אחד נרכש, הארון עם חזיתות זכוכית אטומה לבנה ובתוכו נטמעת הטלוויזיה וארון נוסף נעשה בנגרות . המיטה המרחפת הוזמנה מאיטליה וזאת במידות בהתאמה אישית , כאשר אנו היינו אחראיות על הגאומטריה של ראש המיטה ועל הצבעוניות.
נושא התאורה תפס מרכיב חשוב בכל חלל הדירה . היה חשוב ללקוח ולנו לקבל אופציות שונות לאווירה שונה בחללים השונים. החללים הוארו ע"י תאורה מציפה , תאורה ממוקדת ותאורה אווירתית.
הריהוט בבית נבחר בקפידה רבה ועבודות נגרות רבות תוכננו על ידינו ומפוזרות בכל הדירה לאחסון מרבי. כמובן שלאחר מכן נכנסו גם הטקסטיל ( וילונות , כריות ) והאקססוריז השונים במינונים קטנים ומאופקים.