חנות משפחתית ליין ומשקאות חריפים, שהיא מוסד חיפאי בתחומה, עברה אחרי שנים רבות למקום חדש אשר נמצא ברח' הנמל בחיפה. הרחוב נמצא בחלקה התחתון, המרכזי של חיפה מאגד בתוכו רצף של שכונות ואף חלק מהפעילות העסקית של העיר.
החנות ממוקמת בבניין לשימור ומוטיבים שונים של הבנייה באזור, היוו עבורנו את יריית הפתיחה הקונספטואלית. ללקוחות היה חשוב לשמור על ההווי של העיר התחתית וליצור חנות חמימה ומשפחתית אשר לא תרתיע את העוברים ושבים ברחוב, אלא תגרום להם להיכנס, לומר שלום, להרים כוסית, לקנות משקה ולהמשיך בדרכם, כפי שהיה נהוג עד כה בחנותם.

קראו עוד

מבחינת תכנון החלל נחלק לשניים. החזית הקדמית של החנות מיועדת לקהל הרחב והאזור האחורי הפך למחסן גדול, שמכיל גם מטבחון ושירותים. בחזית הצדדית נפתח פתח חדש ורחב על מנת לתת אפשרות לפריקת והעמסת סחורה.
החנות נהנית מתקרה גבוהה במיוחד מה שאפשר לנו ליצור גלריה שבה מוקם המשרד של הבעלים. באמצעות הגלריה הפתוחה, מי שיושב בגלריה יכול לעבוד, אך עדיין לשמוע ולהיות בקשר עין עם מה שמתרחש למטה ולהיות חלק בלתי נפרד מהחלל כולו. דבר שהועלה עוד בשלב הפרוגרמה.
מבחינה עיצובית נבחרה פלטת חומרים חמימה הכוללת בתוכה אבן טבעית, עץ ונגה ומעקה ברזל שחור. בולט במיוחד הוא הקיר בצורת L שנוצר כתוצאה מבניית הגלריה, אשר נצבע בצבע אדום עמוק. אלמנט נוסף נמצא ממש בכניסה לחנות, במקום מרכזי שהעין נפגשת אתו עם כניסת אדם לחנות, זהו קיר צף מואר שמחופה בטפט, אשר עשוי תווית שונות של משקאות שעוצב על ידינו בעזרת מעצבת גרפית.
התקרה קיבלה התייחסות מיוחדת ומודרנית מבחינת גופי התאורה. השתמשנו בפסי צבירה עם תאורה מתכווננת, שנמצאים בתעלות שנצבעו בשחור, אשר נותנים את האפשרות לכוון את האור למקומות הרצויים ובפיזור נכון. הרצפה לעומת התקרה סותרת את הקו המודרני וחוזרת למקום "היש" יותר. הרצפה חופתה באריחי אבן טבעית בארבעה גדלים ובפריסה מיוחדת.
כל נושא האחסון חושב במדויק, בכדי שיוכל להכיל את הכמות העצומה של הסחורה המוצעת למכירה. דבר נוסף שהתמודדנו אתו היה, שחלק נכבד מהריהוט היה כבר קיים ונאלצנו לשפצו ובנוסף להוסיף יחידות זהות בנגרות בהזמנה אישית, בכדי לקבל אחידות של הריהוט בחלל.
החנות בעיצובה הפכה להיות חלק אותנטי שמתכתב עם רוח הרחוב והיא ממשיכה למשוך אליה את הקהל הוותיק, אך גם פונה לקהל חדש על ידי ערבי טעימות שונים שהיא מקיימת במסגרת אירועי רחוב שונים ופסטיבלים מטעם עיריית חיפה.
כל שנותר לומר הוא בהצלחה ולחיים !